Parke
Parke

Parke

Parke

Parkeler evin görsel açıdan daha güzel olmasını sağlayan ve yer tabanına uygulanan yapı malzemelerinden biridir. Yapı malzemelerine bakıldığı zaman parke çeşitleri oldukça çoktur. Hangi yer tabanına ne tür parkenin gideceğini evinizin durumu sizlere söyleyecektir. Parkelerin uygulanmadan evvel ve uygulandıktan sonra ki bakımları da oldukça önemlidir. Özellikle uygulandıktan sonra hemen silinmeye ve temizlenmeye çalışılmaktadır. Elbette ki temizlik sonradan yapılmalıdır. Ancak parkelerin çok sonradan silinebilir özellikleri ortaya çıkar. Birkaç gün zemine parkenin oturması beklenilmelidir.
Parkeleri yapan kişilerin de tecrübesinin oldukça iyi olması gerekir. Herhangi bir yanlış parke seçimin de zeminden kaynaklanan bir sorun ortaya çıkabilir. Sizlere masif parke çeşidinin uygulama sırasındaki durumu ve öncesindeki durumu hakkında kısaca bilgiler verelim. Uygulama öncesinde parkenin döşetilmeyi düşünüldüğü yer en az 2 hafta önceden mekana parkelerin getirilmesi gerekir. Parke eğer ki naylon halinde kapalı biçimde gelir ise parkelerin o naylondan çıkarılması gerekir. Parkenin döşetilmeden önce mutlaka yer tabanının kuru olması gerekir. Buna çok dikkat edilmesi lazım. Eğer ki zemin kuruluk durumuna ulaşmadı ise parkenin döşetilmemesi gerekir. 
Uygulama sırasında parkelerin döşetileceği yerin oda sıcaklığı 15 derece ve bu dereceden az olmaması tercih edilmektedir. Parkelerin solvent esaslı tutkalla zemine yapıştırılma işlemlerine başlanabilir. Sakın sizler de çoğu kişinin yaptığı gibi su esaslı tutkal çeşidini kullanmayınız. Döşeme işlemi bittikten iki hafta sonra cila işlemlerini yaptırabilirsiniz. 


Teklif Formu