Dış Cephe
Dış Cephe

Dış Cephe

Dış Cephe

Binanın dış cephesinin görünümü oldukça önemlidir. Aslında görünümden ziyade bina içerisindeki ısı yalıtımının da olup olmaması bina da oturan kişiler için ayrı bir önem taşımaktadır. Ne yazık ki son zamanlarda binaların yaşının bir hayli eski olması ısı yalıtımına ihtiyaç duymalarına neden olmaktadır. Biz de bu binanın dış cephesinde meydana gelen ısı yalıtım ihtiyaçlarının adına mantolama diyoruz.
Mantolama en çok dış cephe üzerinde yapılmaktadır. Dış cephe üzerinde de var olan mantolama çeşitleri 3’e ayrılmaktadır. Dıştan mantolama, içten mantolama ve sandviç mantolama olarak isimlerini sizlere verelim. Mantolama çeşitlerine bakıldığında en çok tercih edilen mantolama hizmeti dıştan mantolama olmaktadır. Mantolama yapacak kişilerin çok iyi şekilde ısı yalıtım levhalarını yerleştirmesi gerekmektedir. Eğer ki yanlış ya da değişik şekilde ısı yalıtım levhaları yerleştirilir ise mantolama çok faydasız olacaktır. Bunun içinde dikkat edilmesi gereken nokta da hizmetin ne kadar iyi olduğunun daha önceden araştırılması gerekmektedir.
Isı yalıtım levhalarının genişlikleri 2 ila 10 cm arasında değişkenlik göstermektedir. Tabi bu durum önceden mantolama işlemine başlanmadan oluşturulmalıdır. Bundan dolayı da levhanın genişlikleri fiziki koşullara göre değişim göstermektedir diyebiliriz. Levhanın mantolama işlemi yapılacak yere yani dış cephe ya da iç cepheye düzgün bir şekilde yapıştırıcı yardımı ile yapıştırılması gerekmektedir. Sürülen yapıştırıcının çok fazla yoğun olmaması gerekmektedir. Buna dikkat edilmesi levhanın sağlam bir şekilde yapıştırılmasına yardımcı olacaktır. 
 


Teklif Formu