Faydaları Bakımından Alçı Uygulamaları
KURUMSAL

Faydaları Bakımından Alçı Uygulamaları

HFaydaları Bakımından Alçı Uygulamaları

Yapı ve dekorasyon dünyasının vazgeçilmezleri arasına girmiş olan alçılar, faydaları bakımından son derece avantajlı bir seçimdir. Beton gibi boyut değiştirmediği için çatlak oluşumunu engellemektedir. Tam bitmiş olan bir alçı, hazır bir yapı elemanı olup, ilave masraf ve işgücü - emek gerektirmez. Üretim aşamasında çevre kirliliği söz konusu olmadığı gibi enerji bakımından da tasarruf sağlar. Üreticilerine de son derece kolay bir şekilde işlenme imkanı tanımaktadır. Kullanılacak bölgeye göre birim ağırlığı ayarlama şansı bulunmaktadır. Bununla birlikte inorganik bir madde olması hasebiyle alçı, yangına karşı dayanıklıdır. Yangın durumlarında duvarın öte yüzüne ısıyı azaltmak kaydıyla gönderir. Ayrıca enerji tasarrufu sağlar. Üretiminde kullanılan enerji, çimento ve tuğlaya göre 1/5 oranında azdır. Üretimde tasarruf sağlamasının yanı sıra diğer enerji kaynaklarının kullanımında da tasarruf sağladığından bahsedilebilir. Çevreyi korumaya da yardımcı olan alçı, paketleme aşamasında da çevre dostu olma rolünü devam ettirir. Paketlenmesinde çevre dostu ürünlerin kullanımı söz konusudur. Benzer ürünlerle karşılaştırıldığında hafiflik bakımından 4 kat avantaj sağlar. Taşıyıcılara daha az yük bindirdiğinden bu bakımdan da maliyet bakımından avantaj sağlar. Sağlıklı bir ürün olarak alçı, bakteri oluşumunu engellemektedir. Kimyasal analizi yapıldığında insan teni ile aynı pH oranına sahip olduğu anlaşılacaktır. Kanserojen riski taşımayan alçı, insan cildine uyumlu bir dekorasyon unsurudur. Ayrıca yapısında yer alan ufak boşluklar nedeniyle yazın serin, kışın sıcak mekanlar sağlar. Buna ilaveten alçı, “nem düzenleme” özelliği ile dikkat çekmektedir. Isı iletkenliği düşük olan alçı, ortamdaki su buharı nedeniyle nem oluşmasını engeller. Su yoğunlaşma şansı bulamaz. Nemi dışarı salabilir ya da içeride depolayabilir. Yalıtım sağlaması bakımından da avantaj sağlayan alçı, ısı geçirgenliğini azaltır.
 

Boya Dekorasyon Tüyoları

Her dönemin renklere bakan yönüyle farklı tercihleri söz konusu olabilse de bazı dekorasyon tüyoları her zaman “genel eçer” özellikler sergiler. Bilhassa

DEVAMINI OKU
Dekorasyonda Gergi Tavan Tercihi

Bebek odalarından salonlara kadar evin her yerine uygulanabilen gergi tavanlar, bulunduğu mekanlarda harika bir hava estirmektedir. Müşteriler tarafından belirlenen tasarımların kolayca uygulanabildiği bir dekorasyon tarzıdır.

DEVAMINI OKU