Dış Cephe Ve Mantolamanın Önemi
KURUMSAL

Dış Cephe Ve Mantolamanın Önemi

HDış Cephe Ve Mantolamanın Önemi

Mantolama işleminin ne demek olduğunu ve neden gerekli olduğunu sizlere anlatalım. Bildiğiniz üzere yaz ve kış aylarında kendi evimizin içi ya çok soğuk ya da çok sıcak oluyor. Bu durum dışarıdan gelen soğuk ve sıcak havanın direk olarak duvarlara temas ederek ev içerisindeki havayı değiştirmesi ile mümkün olmaktadır. Bu durumu da önlemek için mantolama kullanılmaktadır. Mantolama demek ısı yalıtımı demektir. Duvarlara iç ya da dıştan olmak üzere yapılan ısı yalıtımları ev içerisindeki hava ortamının denge de kalmasını sağlamaktadır. 
Mantolama işlemleri için gerekli olan malzemelerin en önemlisi ısı yalıtımı için kullanılan malzemeler olmaktadır. Isı yalıtımı için kullanılan malzemelerin genişliği 2 ila 10 cm arasında olmaktadır. Bu genişliğin ise mantolama yapılmadan evvel araştırılarak karar verilmesi gerekmektedir. Eğer ki mantolama yapılacak yerin genişliği önceden belirlenmez ise bu durum oldukça işin yapılmasına kötü etki edecektir. Mantolama yapılmadan evvel karar verilir ise ısı yalıtımı için kullanılacak levhalar fiziği duruma göre tam şekilde oraya denk gelecektir. 
Mantolama yapılmadan evvel dış cephe ya da iç cephe de duvarlarında durumunun kontrol edilerek ısı yalıtım levhaların belirlenen bir yapıştırıcı ile düzgün bir şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir. Yapıştırıcının levhaya sürülmesi de kontrollü bir şekilde yapılması mantolama işleminin daha sağlıklı olmasını sağlar. Buna dikkat edilmelidir. Eğer ki çok fazla yapıştırıcı kullanılır ise yapılan işlem oldukça kötü bir hal alacaktır. 

Boya Çeşitleri Ve Kullanım Alanları

Sizlere boya çeşitleri ve kullanım alanları hakkında bilgiler verelim. Evler de en çok tercih edilen boya türünden bahsedecek olursak, plastik boya ve saten boyayı örnek verebiliriz. Saten boya

DEVAMINI OKU
Gergi Tavanın Bilinmeyenleri

Gergi tavanlar, mekanlara kazandırdığı şıklık konusunda tartışılmaz bir dekorasyon ccedil;özümüdür. Uygulaması kolay olsa da uzmanlık ve ustalık gerektiren bir iştir. Uygulama esnasında etrafın kirletilmemesi de

DEVAMINI OKU