Alçının kullanım alanları
KURUMSAL

Alçının kullanım alanları

HAlçının kullanım alanları

Sizlere bu makalemizde alçı nedir ve alçının kullanım alanlarını anlatacağız. Alçı taşı bulunduğu zamandan bu yana dünya üzerinde çok düşük yoğunlukta bulunan bir taştır. Bu taş alınıp işlendiği zaman gündelik hayatımızda evimiz ve iş yerlerimizde kullanabileceğimiz taş olmaktadır. Taşın bir diğer özelliği ise tavan kaplama ve duvar kaplama malzemesi olarak kullanılmasıdır. Alçı taşının özellikleri arasından en önemlisi ise yanmaz olmasıdır. Ev ve ya iş yeri üzerinde alçı malzemesi kullanıldığı vakit oldukça dayanıklı ve yanmaz olması birçok kötü durumun önüne geçmektedir. 
Alçı taşının yukarıda belirttiğimiz gibi en önemli özelliği yanmaz olmasıdır. Diğer özelliklerini de inceleyelim. Isı yalıtımının sağlanması da alçı taşının özellikleri arasındadır. Bina içerisinde daire de oturan aileler için alçı taşının ses yalıtım özelliği de oldukça önemlidir. Diğer dairelere sesin daha az ulaşmasını sağlayarak rahatsızlık düzeyinin azalmasına etki eder. Ev ve ya iş yerinde oluşabilecek olan rutubet oranının dengelenmesinde de oldukça etkilidir. Alçı taşı her türlü yapıya uyumlu bir taştır. Kolay şekil alması ve kolayca montaj yapılması bu taşın çok kullanılmasını sağlamaktadır. 
Günümüzde inşaat malzemesi olarak yaygın biçimde kullanılan alçı taşı insan sağlığı ve konforu açısından bu kadar yaygın kullanılan bir malzemedir. Ayrıca belirttiğimiz gibi olası bir yangın durumunda yanmaz özelliği sayesinde birçok insanın hayatının kurtulmasına neden olmaktadır. Alçı taşının özellikleri arasında ısı ve ses yalıtımı da toplu yerlerde oturan bireyler için çok önemlidir. Olası bir ses düzeyinin yükselmesinde bireyler arasında sorun ortaya çıkıyor ancak bu malzemenin kullanılması ses düzeyinin çok fazla diğer taraflara etki etmesini önlüyor. Isı yalıtımı da özellikle kış aylarında oldukça hissedilen alçı taşının özellikleri arasında yer almaktadır. 

Dış Cephe Boya Türleri

Binaların dış cephe boyama izmeti, en az iç mekan boyama uygulamaları kadar yaşam alanlarının değerini artıran bir unsurdur. Hem estetik açıdan em de dayanım gücünü artırmak bakımından dış cephe boyama

DEVAMINI OKU
Dekorasyonda Gergi Tavan Tercihi

Bebek odalarından salonlara kadar evin her yerine uygulanabilen gergi tavanlar, bulunduğu mekanlarda harika bir hava estirmektedir. Müşteriler tarafından belirlenen tasarımların kolayca uygulanabildiği bir dekorasyon tarzıdır.

DEVAMINI OKU